Posláno autorem: Vesper | 5.2.2018

Na vlnách fotografie

Výstava slavného českého fotografa Václava Šilhy v Czech Photo Centre není příliš rozsáhlá, krátký report si ale zaslouží, protože rozhodně stojí za vidění.

Mnohokrát oceněný Václav Šilha je známý především jako cestovatel a fotograf přírody, hlavně divokých zvířat v jejich přirozeném prostředí. Objel všechny světadíly a oblíbil si především Afriku. Před několika lety se začal zajímat o Antarktidu a navštívil i Jižní Georgii a Sandwichovy ostrovy. Černobílé záběry právě z těchto oblastí tvoří jednu část výstavy.

Kdybych na to měla, koupím si fotku s tuleněm. :) Takhle mi musí stačit jeho kalendář z roku 2014, který mám na zdi v kanceláři a v němž jsem se stále neodhodlala otočit ani na první stránku. Obálka je totiž fantastická.

zdroj: http://www.photosilha.cz

Ve druhé části naopak Václav Šilha představuje své nové fotografie lidí, konkrétně domorodců z kmene Huaoraní z deštných pralesů v Amazonii, dále i z indických a afrických kmenů. Tyto snímky „barevného světa mizejících kultur a tradic“ vynikají pozoruhodně kontrastní barevností a zajímavými kompozicemi.

Součástí výstavy je i film, kde vidíme Václava Šilhu, plavícího se na ledem pokryté jachtě Golden Fleece, v akci při focení tučňáků, anebo záběry z jeho pozorování kosatek. Nejlepší jsou pasáže s tučňáky (a tuleni). :)

Před Czech Photo Centre jsem si také měla možnost prohlédnout 12 metrů vysokou nerezovou plastiku Davida Černého, nazvanou TRIFOT, oživlého kráčejícího monstra, jehož hlavu tvoří soubor fotoaparátů (reálných značek a typů) a nohy stativy. Soubor fotoaparátů představuje vývoj oboru fotografie za poslední desítky let.“ (www.prague.eu) No, trochu mě zneklidnilo, jak se bulvy v objektivech otáčejí a pokukují po mně. :)

Václav Šilha: Na vlnách fotografie
Velká výstavní síň Czech Photo Centre / 18. 1. 2018 – 25. 2. 2018
https://www.czechpressphoto.cz

 

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

Kategorie

%d bloggers like this: