Posláno autorem: Vesper | 9.5.2017

Začal Czech Design Week: kdo se bojí, nesmí do DUPu

Třetí Czech Design Week (dále jen 3CDW), přehlídka designu, která představuje autory nezávislé scény tentokrát v Domě uměleckého průmyslu (dále jen DUP), který se otevřel po 20 letech právě k tomuto účelu. Dalo prý obrovskou práci dát ho dohromady. Neumím si představit, jak vypadal, když pohromadě nedržel.

zdroj: http://www.facebook.com

Titulní foto vytvořil Vratko Barclík. Kdybych měla modrou žvýkačku, mohla bych být za maskota. Místo toho ze mě padaly bílé žíně a padala jsem únavou.

Matrix has you! :D

Vodami říček a potůčků českého designu už nějaký ten pátek proplouvám, tady jsem se ale dostala do slepé odbočky místního Canalu Grande. Zatímco řečníci, internetoví recenzenti i fejsbukoví křiklouni hlásí, že intelektuál dosáhne stavu rajské blaženosti, jakmile do DUPu vstoupí, neboť tato úchvatná barabizna je jen stěží srovnatelná s Dóžecím palácem, já se tam bála. Jako vážně. A to se tam pohyboval všehovšudy jen jeden starosta.

Filip Kartous, fotograf. Na fotce je ale modelka. :)

Barbora Michálková Fialová. Logo se mi nelíbí, ale šperky ano.

B.K. (Barbora Kafková) Originální vizuál se starým notýskem je hezký nápad a školními škamnami se inspiruje i „Cestovní“ kolekce triček se slepou mapou České republiky rozdělenou na její historické země. Ke každému tričku je přiložena fixa na textil ve stylovém pouzdru s českou trikolorou, aby se vlastník mohl na mapu na tričku zaznamenávat cesty, výlety, vzpomínky. Je to cestovní deník na triku a interaktivní kousek děvu, který se ve skříni jen tak neztratí.

Řekněte to nohama. Punčochy PipiPunk. Tohle jsou ty slušné. Pak jsou ještě s prasátky a tak…

Nová galerie, Mária Gloze, současná malba. Galerie se snaží a vytváří jasný program, který je generačně i stylově různorodý, pro širokou veřejnost zajímavý a přitažlivý. Vždy ale program Nové galerie prezentuje a bude prezentovat jen nejvyšší možnou kvalitu. Pomóc, kde to jsem?

V pakárně! :o)

Gramofony rodinné firmy 440 Audio. Krásné.

Michael – Střední škola a Vyšší odborná škola nabízí zájemcům studium uměleckého oboru Design interiéru i dalších: Fotografická tvorba, Filmová tvorba, Grafický design a Management a produkce.

Design interiéru.

Stanko/Sequens. Série soch středního formátu Stesq od umělecké dvojice Adam Stanko a Helena Sequens skvěle demonstruje to, čím se tato tvůrčí dvojice na současné české sochařské scéně prezentuje – bizarní a málokdy vídaný remix věcí i témat, který je podán s nadhledem a s humorem, vytváří skupinu prapodivných příšer (creepy monsters), který vám zaručeně vždy vykouzlí úsměv na tváři.

Mami!

Ano, dosud nebylo vědecky dokázáno, že to není design. :/

Šperky z plexiskla OVÁ Markéty Pospíšilové.

Tady bydlí na 3CDW David Černý, student Ateliéru skla na pražské UMPRUM a fanouškek postmoderny a uskupení MEMPHIS Milano. Černý, ale dobrý.

Nová kolekce Nikoly Zezulové má být o naději.

A tady se už zahajuje.

Bejvl Design Studio. Svítící tulipány.

Kolekce skleněných objektů Still-Life Sebastiana Kitzberga a Štěpána Smetany  vzešla z experimentů se sklem a z inspirace zátiším. Nejsou to otisky přírody, ale otisky její duše.

Alespoň jednou se design pousmál. (Značka NALEJTO)

Art instalace MICKEYPHON. Měli jsme tu čest už na PDW.

Milý detail z prezentace svítidel z recyklované lepenky Kartoons.

Ve spolupráci značek PlayStation a Preciosa vznikl designový PlayStation 4 posetý křišťály, který bude vydražen pro charitativní účely.

Pro 3CDW byla uvařená i limitovaná řada piva v rodinném pivovaru Zichovec. Jestli po zahájení ještě nějaké zbylo, nevím.

Neskákejte! Je to nízko! :)

Když bude vaše dítko čmárat po zdi, radujte se. Bude z něj designér! (Franco Arazzi)

Špatný den? Ne, umělecká interpretace ranního pohledu do zrcadla.

Domani e’ un altro giorno – si vedrà.

Czech Design Week 2017

DUP, Národní 36, Praha 1 – Nové Město, 110 00 / 8. – 14. 5. 2017

www.czechdesignweek.cz

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategorie

%d bloggers like this: