Posláno autorem: Vesper | 20.4.2017

Prague Design Week 2017: nebe, peklo, ráj

Prague Design Week se konal počtvrté a tentokrát v Tančícím domě. Je to dobrá adresa, ale nepohodlný prostor, 82 designérů bylo nasardinkováno ve 4 podlažích a houfy návštěvníků zakopávaly o sebe navzájem i o vystavené produkty. Co naplat, v Kafkově domě i v Domě U Minuty bylo víc prostoru, vzduchu i pohody.

Horní patro (2NP) jako místní nebe

Šaty: kolekce s výšivkami inspirované neshodami dobra se zlem (MAYDA), Česko-vietnamský mix v kolekci La femme MiMi. Za sebe uděluji cenu návštěvníka malovaným textiliím annanemone a jejich filozofii. Proč by nemohli dostat šanci na výsluní mamuti, chřest nebo artyčoky? Švábí sukni bych asi nenosila, ale velmi toužím po polštářku s hrošíkem. (Ať už pro sebe nebo pro živého hrocha, po kterém toužím taky.)

Šperky: vedle známých upcyklovaných fifle lékorek a květinových klenotů z dílny VITALIA Art tu byly zubaté prsteny Kadaník Rings nebo hravé výrobky z polymeru od Lucie Štruncové. Mně se nejvíc líbily jemné a vkusné šperky Hany Koi s broušenými polodrahokamy.

Dekorace: když se tvrdost s křehkostí přátelí – Prasklo se mi líbí pořád, stejně jako vkusná Lípa. A keramička Ludmila Šenkýřová má koule a nebojí se je rozsvítit.

Přízemí (1 NP) aneb nohama na zemi

Největší tlačenice a prostorově největší produkty.

Vybavení bytu: textilie Hana Kroa a Tkalcovny Kubák, dřevěný nábytek z Atelieru Paletky, masážní míče Lindy Vrňákové, porcelánové nádobí BLAHO, těžkotonážní dekorace VOBOUCH, italský nábytek PUNTO DESIGN a spousta dalších. Právě kvůli nábytkářům by měl být výstavní prostor vybírán prozíravěji. U mě zabodovaly nestabilní vázy se dnem ve tvaru otevřené knihy Lukáše Rejmonta. Ten byl také autorem letošních cen pro nejlepší vystavovatele. (Ceny byly prostříleny puškou na střelnici. Počet průstřelů ukazoval umístění, některé kulky pak neprošly skrz cenu a zůstaly v ní zaklíněny. Ještě někomu kromě mě to připadá nevkusné?)

Doplňky a šperky: mezi nábytkem se krčilo několik šperkařů. Skryté květy Petry Hamplové byly schované v rohu, člověk je nepřehlédl díky jejím skleněným kresbám. Originální, ale odtažité. Zamrzlý Brownův pohyb na komodě by mě znervózňoval. Sympatičtěji ale působila útulná miniexpozici Frolioli a jejich kabelky v podobě knih pro inteligentní vzhled. :)

Spodní patro (1PP) čili očistec

Ještě větší nával, než jste doufali. Buď design nebo dýchání, obojí mít nemůžete.

Šperky: brněnské jsem.studio skončilo na druhém místě v kategorii Nejlepší expozice a mně se líbilo z očistce nejvíc. Dělají šperky a světelné objekty pomocí 3D tiskárny a je to hezké.

Textilie: pestrobarevné ponožky we are ferdinand, klobouky La Modista a superekologické saky na potraviny z polymléčné kyseliny. Frusack by Infiberry dokonce předběhly v kategorii Nejlepší produkt dřevěné erotické pomůcky wood.u, wow!

Ostatní: reklamní studio GreenCat představilo vizi ekologické reklamy se sloganem ani jeden strom nepadne zbytečně. Dostala jsem vizitku z rostoucího papíru se semínky. Zasadím ji a budu se těšit. :) i1art zabralo tentokrát celý kout, tvůrce Ivan Jurečka byl profesionálním vojákem, než se dal na divadlo a design.

Sklep (2PP) – podsvětí a egyptské rány

Tma a spoře osvětlené expozice. Slepá ulička k Mickeyphonu, interaktivní pohyblivé audiovizuální plastice v podobě hlavy Mickey Mouse která vyhledává zvuky v okolí, otáčí se za nimi a přeměňuje je na hudební sekvence. Je to divný a děsivý. Velký myšák tě sleduje. Hned vedle stojí ručně vyráběné papírové lustry VR Design, které by místnosti bez černých stěn a s okny asi vypadaly krásně – úplně jako kokosky. Křišťálová svítidla PEXXA jsou zase jako obrácené sklenice, v nichž poletují svatojánské mušky. Šperky inspirované mořskými korály Jakuba Líbala se mi líbí, Delast Design svou kolekci  doplňků z betonu, kovu a skla bůhvíproč zaplavil spoustou skládacích žab nebo kobylek, když už jsme u těch egyptských ran, v dusném přítmí vypadají i umělecké skleněné doplňky firmy Evans Atelier podivně a mou cenu na nejohavnější kolekci tohoto ročníku bezkonkurenčně obhájila snová světla Spacelights. Jak si způsobit noční můru snadno a rychle? Posviťte si v pokojíčku zubatou lampičkou ve tvaru piraně nebo mufloní lebky. Dokonce i skleněné cupcakes penocze nevypadaly v této společnosti chutně. :(

Tak to si tento Prague Design Week vzal k srdci.

—-

Prague Design Week 2017
Tančící dům, Praha / 10. – 16. 4. 2017
www.praguedesignweek.cz

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

Kategorie

%d bloggers like this: