Posláno autorem: Vesper | 22.3.2017

Přenos Czech Grand Design 2016: vkus proklatě nízko

Výroční ceny Akademie designu České republiky mají za cíl upozornit veřejnost na mimořádné činy v oblasti designu a pomoci široké veřejnosti lépe se orientovat na scéně českého designu. No, po letošním udílení cen bude veřejnosti jasné, že designér není podivín, co místo slušného zaměstnání jen sedí, hledí, přemýšlí, hovadiny vymýšlí, ale magor jako javor. Moderátorky byly v krojích a kejhaly. Hned v úvodu přicválal kosmonaut. Divák musí mít vkus jako slámy stoh, aby v klidu sledovat to moh´. Víte, že trapnost může i bolet?

Moderátorky se snažily hrát hloupé husičky. Nemusely hrát. Kroutily se, hihňaly, vrtěly, kvokaly, pubertálně pištěly, ječely a skákaly si do řeči. Nesmál se nikdo. Snad až na chvíle, kdy někdo jiný udělal vtip a ony ho nepochopily. Nominovaní i předávající před nimi zděšeně ustupovali, divím se, že si raději cenu nenechali poslat poštou. Nebýt to ve Stavovském divadle, možná by létala vejce. Otázkou je, kterým směrem. :)

zdroj: https://www.facebook.com/CzechGrandDesign

Cenou jedenáctého ročníku byla koruna se střepy, které mají symbolizovat myšlenky. Vytvořila ji módní designérka Liběna Rochová. Obě vypadaly dobře a nebezpečně. Vítězná fotografka Vendula Knopová si korunu nasadila na krk a poděkovala sama sobě, protože jí rodina nakázala, že se nemá „vytrapnit“. Na tři Grácie by fakt neměla. Je totiž hezká, vtipná a mluví souvisle.

Módní přehlídka byla příjemným osvěžením, ale kdo čekal obvyklé psychedelické modely, byl zklamán. Nuda, šeď. Cenu za módní design předávala muslimka z Teplic. Hééérečky byly nervózní a držely si věnečky. „Móda prostupuje tolika věcma, že je to fantastická věc,“ zafilozofoval vítězný Miro Sabo. Jo.

V kategorii Designér šperku vyhrála Markéta Kratochvílová. Má růžové vlasy. Husičky vzdychaly. O hudební vsuvky, dá-li se to tak nazvat, se postaral vlasatý opičák v lesklém saku, co se naaranžoval do růžovoučkého domečku a chrčel. Příště by dramaturg měl angažovat i exorcistu. Chybělo jen, aby oposum zatančil s vějíři. Dekadence!

Ministr kultury. „Dnešní večer je o snech… bla bla. Mít hlavu v oblacích… bla.“ „Ááách! Jste náš oblíbený ministr!“ zakejhaly husy. Škoda, že cenu nepředával radši národní poklad Milouš Popelka nebo Andrej Kobliha. Byla by aspoň trochu legrace. Z tohohle by člověk fakt vyskočil z bot.

Designérem roku a absolutním vítězem se stalo studio deFORM, do síně slávy prchl i s korunou Rostislav Vaněk. Zaslouženě. Vítězové kategorie Grafický design ze studia Oficina mluvili tak nezřetelně, že nebylo vůbec rozumět. Buď je mistr zvuku uťal, nebo byl můj přijímač zmaten z neustálé regulace hlasitosti (kejhací vstupy byly tak hlasité, že jsem se bála, aby si sousedi nemysleli, že si před spaním pouštím Slepičí úlet a děsím jim děti). Pokud by to někoho zajímalo, mně se nejvíc líbily parkové lavičky Satellite Objevu roku Eduarda Herrmanna.

zdroj: ProfilMedia, http://www.czechdesign.cz

Je doba postní, tohle byla sebedestrukce. Když už se situace na pódiu změnila z katastrofální na katastrofickou, přišel zakladatel Nadace Člověk v tísni. A velkolepým závěrem byl svítící točící se stan. Milá televize, takový přenos už mi domů nenos!

zdroj: http://2016.czechgranddesign.cz/


Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

Kategorie

%d bloggers like this: