Posláno autorem: Vesper | 1.11.2010

Manic morning – panic evening = this is Halloween!

Zubaté dýně se svíčkami uvnitř, inverze jak z meterologického hororu a do televize i našeho jediného supermarketu vtrhla vánoční masáž. I první sníh už máme za sebou.

Na halloweenské ráno byl zvláštní žlutofialový úsvit, ale slunce nevyšlo (nebo to tak aspoň vypadalo). Zato z mojí ledničky vstaly zapomenuté ostatky švestek a odkráčely po svých až k popelnici. Vzhledem k tomu, že moje lednice nepatří  k tomu typu, kde „bůček spásá kapustu“ (většinou je totiž polo/prázdná), docela mě to rozhodilo. Ale když Halloween, tak se vším všudy. Co se večer dělo na hřbitově si nechci ani představovat.

Nové zastávce na konečné už chybí jen stěny. A prastarou vývěsku, která stála hned vedle také zřejmě zub času dohlodal (a přírodní živly dorazily). Jednoho rána zkrátka nebyla. Spolu s ní zmizely i inzeráty o kroužcích pro děti a mladistvé seniory, zprávy o ztracených domácích mazlíčcích i spektrum služeb místní esoterické smetánky. Objevila se zde vývěska nová, s konstrukcí železnou, vitrínkami zasklenými a bezpečně uzamčenými. Je to jistě pokrok, jen by možná bylo časem hezké zjistit, kdo má klíče, aby se tam dalo i něco vyvěsit a potažmo bylo při čekání na tramvaj co číst. Zatím jde tento nový vynález ve šlépějích své předchůdkyně a radost z něj mají především psi.


Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

Kategorie

%d bloggers like this: