Posláno autorem: Vesper | 12.10.2010

Podzimní rapsodie II

Přiletěly vrány. A svět je červenožlutý. Listy padají dokonce i když je úplné bezvětří a nepohne se ani lísteček, hotový listopad… Kaštanovníky shazují své plody a obyvatelstvo se věnuje jejich sběru, ať už ze zvyku (kaštan v kapse prý nosí štěstí), z pověrčivosti (kaštan v kapse nosí štěstí!) nebo z nutkání shromažďovat zásoby na zimu (pro slony zahradní a další domácí zvířenu). A zima prý bude letos pořádně tuhá.

Ulice zamořily volební plakáty. Čím hlavnější ulice, tím větší vizuální masáž. Obzvlášť otravná je Nezávislá Lucie se zvoncem, a ani pan starosta s heslem „Děláme to první“ neměl tentokrát zrovna šťastnou ruku. Mimoto se místnímu periodiku svěřil s plány na zastavění Okraje světa, čímž přišel o sympatie určitého procenta patriotů, kterým se život v divočině líbí (tedy moje).

V neděli večer běží v televizi převážně reklamy s krátkými vsuvkami talentových show. Boj je dávno rozhodnut a většina populace s trojmístným IQ adoptovala do svých domácností tu lepší. V pondělí pak bývají hlavním tématem zdvořilostních rozhovorů u prvního pracovního kafe názory sexy porotce nebo hlody toho vtipného. Konkurence očividně s troskou režiséra, vysloužilou modelkou a „týdenjsemseneholil“ moderátorem nevsadila na správnou kartu.

V jedné uličce poblíž mohyly žije malé kotě, které každé ráno sedí u plotu, číhá na kolemjdoucí a přebíhá jim přes cestu. Dělá to každé ráno a očividně ho to baví. Nejspíš proto, že je černé, začali místní houfně chodit na tramvaj souběžnou uličkou, kam dříve lidská noha nevkročila. Obávám se však, že to kotěti brzo dojde a pak změní působiště i ono. Je tu pak ještě zkratka přes oranici. Tak uvidíme.

U Hotelu duchů se objevila cedule „Italská jídla vaří Ital“. Ani tato pozoruhodná informace ale zřejmě netáhne. Smrtelníci dál okupují penzion naproti a zakletému pohostinství i s Italem se obloukem vyhýbají.

Osoba, která za soumraku rozsvěcí svíčky u kříže, byla spatřena, ale nikoli identifikována. Na konečné tramvají pomalu roste nová zastřešená zastávka. Do Vánoc by mohla být hotová. Tedy do těch napřesrok určitě. Na schodech domků se už objevují dýně. Bude se dlabat a bude Halloween.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategorie

%d bloggers like this: