Posláno autorem: Vesper | 24.9.2010

Podzimní rapsodie

Tak konečně podzim. Listy mění barvy, dny se krátí, teploty klesají, jen intervaly MHD zůstaly na prázdninových hodnotách. A několikrát už jsme měli i epesně boží mlhy…

Do seznamu fobií přibyla nedávno papafobie – strach z toho, že zase přijede papež. Vlna epidemie zachvátila v těchto dnech Velkou Británii. Jinak nás ale ostrované trumfli – když byl papež loni v Česku, nikdo mu nezpíval, nevybíralo se vstupné a ani se nekonal žádný zátah na metaře.

Český národ je v současnosti rozdělen na dva nesmiřitelné tábory díky dvěma paralelním talentovým šou v komerčních televizích. Zatím jde jen o to, kdo se dopracuje následující den po odvysílání na Youtube, popř. do finále ankety trapák roku (v jednom případě na to aspiruje i porota s moderátorem). Ať tím pohrdáte sebevíc, v neděli beztak není na co jiného koukat. Jo, a budou prý nějaké volby. Ale koho to uprostřed takového dramatu zajímá?

Dokud nejde o peníze, nejde vlastně o nic. Stále hrozí snižování platů a ti, kterým to zrovna hrozí, hrozí vyjitím do ulic. No, třeba u policistů by člověk ocenil, kdyby jich bylo na ulicích víc. Zvlášť na některých.

Ve společenských rubrikách to také vře. Z Michaela Tysona je jiný člověk – už se nepere a mazlí se s holuby (nemají uši). Dvě ikony naší zpěvácké scény se dál soudí. Pochopitelně nejde o peníze, ale o umění a… takové věci. A božskému faráři Zibimu odstřihli plyn. Kam ten svět spěje?

———————————————-

U nás se neděje nic zvláštního. Jen v uličce, vedoucí od kostela k rybníku, někdo popustil uzdu kreativitě a obarvil některé cihly v jedné ze zdí na fialovo. Motiv je zatím neznámý, ani na poklep deštníkem se zeď nerozestoupila. Možná je to nějaká šifra.

V Sestupné dozrál Modrý portugal, vinoucí se podél napůl zbořené zdi. Z druhé strany za rezavým plotem roste bílé, majitelé drobných rukou mohou bez potíží degustovat.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kategorie

%d bloggers like this: