Posláno autorem: Vesper | 11.8.2010

Lahůdky okurkového času II.

Už to vypadalo, že letošní úrodu okurek vzala voda, ale viditelně mají mnohem větší životnost, než by se mohlo zdát. Světová zdravotnická organizace  přišla s dobrou zprávou, že pandemie prasečí chřipky je šťastně za námi (Novinky, 10. 8. 2010). Kýchající prasata se zřejmě nakonec podařilo vyléčit a armagedonu se možná skutečně dočkáme až za dva roky. Důvěryhodnost této zprávy však trochu podkopává fakt, že ve stejné době, kdy WHO dospěla k tomuto fantastickému objevu, Francouzi uspořádali šampionát v chrochtání (iDnes, 9. 8. 2010).

Nekonečná telenovela o osudech jisté neúspěšné zpěvačky a jejího notoricky zadluženého manžela pokračuje další sérií, nyní to vypadá, že se snad ti dva skutečně rozejdou! (iDnes) Celý národ nedočkavě čeká na každý další díl.

Pan prezident a jeho přátelé si udělali čundr na Sněžku za doprovodu zástupců snad všech médií v zemi, kteří dokumentovali každý krok. Všichni, kdo doufali, že někdo spadne, byli zklamáni. Snad kdyby příště zkusili Milešovku.

Nezaměstnanost opět vzrostla a to i přesto, že v Austrálii je kupa volných míst na pozice sběračů klokaních exkrementů (Lidovky, 11. 8. 2010). Vysoká škola výhodou.

———————————

Dramatické události se nevyhnuly ani mým zeměpisným šířkám. Kbelík od barvy (bílé), který několik dní stál na křižovatce dvou uliček (slepých), a kterému se všichni místní opatrně vyhýbali (nepožádáš statku bližního, ani když o něj nejeví zájem), zmizel. Stalo se to zřejmě pod rouškou noci, protože ač jsem celé dění pravidelně monitorovala z okna (stejně jako ostatní sousedi), jeho finále mi uniklo.

Ostatky šelmy kočkovité, kterou před týdnem srazilo auto, už tvoří jen vybělené kosti. Opadl i  odér, který poněkud narušoval vyznění vedle stojící cedule lákající na pravidelné grilování v blízkém pohostinství.

Vzhledem k mírně stoupající hladině potoka dopravní podnik o víkendu preventivně zrušil všechny autobusové zastávky v okruhu několika kilometrů (bez náhradní lodní dopravy). Ušetřeny nezůstaly ani ty, stojící na kopci nad zuřícím živlem. Voda zatím nenapáchala větší škody, jen kachny byly zřejmě evakuovány do bezpečnějších zón (doufejme že ne do protější pizzerie). O dalším vývoji událostí budeme informovat.


Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

Kategorie

%d bloggers like this: